جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تنها نماینده ایران در مسیر صعود سخت به ( کی تو )

   تنها نماینده ایران در مسیر صعود سخت به ( کی تو )

   تنها نماینده ایران در مسیر صعود سخت به ( کی تو )

   قهرمان و هیمالیانورد استان در مسیرصعود به k2 بعد از یک روز استراحت در اسکوله، پس از چندین ساعت راهپیمایی به جولا با ارتفاع 3200 متر رسید.

   تنها نماینده ایران در این صعود سخت به پایجو با ارتفاع 3450 متر رسید و این مسیر را ادامه می دهد تا بتواند بر بام این قله سرسخت بایستد.او تا رسیدن به بیس کمپ در ارتفاع 5100 متری هنوز 4 کمپ دیگر را در پیش رو دارد تا برای تمرین های هم هوایی در بیس کمپ مستقر شود.
   او برای رسیدن به پایجو، دو روز مسیر زمینی اسلام آباد، چیلاس تا اسکاردو را طی کرد و تقسیم بار و هماهنگی های صعود و پیمایش به بیس کمپ اصلی «کی دو» بررسی شد.حسین بهمنیار در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما درباره آخرین وضعیت خود می افزاید: خدا را شکر سلامت جسمانی ام خوب است و از نظر روحی آماده صعود هستم
   وی که در کمپ روز دوم ترکینگ است، درباره فضا اضافه می کند: از نظر موقعیت جوی این کمپ خیلی خوب و از نظر موقعیت جذابیت اش این است که به برج های ترانگو که برای صخره نوردی و دیواره نوردی خیلی اهمیت دارد نزدیک است و از آن جا دیده می شود.او که روز گذشته استراحت داشت، امروز مسیری را تا کمپ بعدی صعود می پیماید و به احتمال زیاد تا 4 روز دیگر به بیس کمپ خواهد رسید.
   وی ادامه می دهد: تا بیس کمپ مسیر و تمرین طولانی است به صورت گروه بندی و تیمی در حال حرکت و یک تیم بین المللی هستیم که من تنها ایرانی هستم و یک بلژیکی و چند کوهنورد آمریکایی که قصد صعود به k2 را دارند در این گروه و همه افراد بسیار قوی هستند.
   او از تجهیزات هم گروهی هایش بسیار تعریف می کند که حرفه ای و کامل است و با خودشان حتی تیم فیلم بردار و عکاس و شرایط تغذیه ای بسیار عالی دارند.
   «بهمنیار» از حمایت روانی هم گروهی هایش و توجهی که به صعود آن ها می شود می گوید و بر آرامش آن ها تاکید می کند.
   او از آرامش صعود هم تیمی هایش و امکاناتی که دارند با چنان شوری تعریف می کند، انگار چیزی که به راحتی در دسترس آن هاست رویایی دور برای او، تنها نماینده ایران در صعود به k2 است!
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 950,826
تعداد بازدید امروز : 186
تعداد بازدید دیروز : 577
آخرین به روزرسانی : 1398/05/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.