جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی برگزار شد

   با حضور استاندار خراسان شمالی:

   اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی برگزار شد

   اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی برگزار شد

   اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی با ریاست دکتر خباز استاندار خراسان شمالی در بجنورد برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی ، محمدرضا خباز در نخستین نشست امسال ستاد ساماندهی امور جوانان استان با گلایه از این که نباید بعد گذشت هفت ماه شاهد نخستین جلسه این ستاد با اهمیت باشیم، اظهار داشت:اگر ما به سمت وسوی ازدواج آسان و کم هزینه نمی رویم مقصر اصلی خود ما هستیم که این باور ریشه در عادات غلط ما دارد و در گام نخست برگزاری ازدواج آسان باید از سوی بزرگان و مسئولان انجام شود.
   دکتر خباز عامل مهم در ایجاد اشتغال را توجه به امر سرمایه گذاری و حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی دانست و تصریح کرد:تا سرمایه ای نباشد اشتغالی نیز به وجود نخواهد آمد لذا باید خراسان شمالی را به گونه ای معرفی کنیم که افراد علاقه مند به سرمایه گذاری به آن ورود پیدا کنند اما در این مسیر نباید انتظار معجزه را داشت.
   وی بیان کرد: یکی از دلایل مهم بی رغبتی سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این استان وجود مسیر پرپیچ و خم استعلامات و اخذ مجوزهاست که نخستین اقدام ما برای جذب این سرمایه گذاران فراهم کردن زیرساخت هایی همچون راه، راه آهن و فرودگاه است.
   وی خاطرنشان کرد: امید جوانان کشور به عملکرد شما مسئولان است تا برای آنان اشتغالی ایجاد کنید که در صورت تحقق این مهم شاهد شکل گیری ازدواج و کاهش سن ازدواج خواهیم بود.
   وی همچنین در مقوله ازدواج جوانان، بر ترویج ازدواج آسان تاکید کرد و افزود: ازدواج ها را می شود آسان کرد و این مورد باید از بزرگان و مسئولان شروع شود چرا که مردم به مسئولان نگاه می کنند که چگونه رفتار می کنند و این که ازدواج آسان انجام نمی دهیم و حاضر نیستیم کمترین هزینه را داشته باشیم، آداب جاهلیت است که هنوز در برخی افراد وجود دارد.وی در پاسخ به درخواست یکی از جوانان مبنی بر افزایش مبلغ وام ازدواج و افزایش زمان بازپرداخت این تسهیلات گفت: افزایش مبلغ وام ازدواج و مدت بازپرداخت را به هیئت دولت پیشنهاد خواهیم داد.
   «خباز» با اشاره به صحبت های «هدایتی» دبیر کمیسیون هماهنگی امور بانک های استان مبنی بر این که کسی در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج نیست ابراز کرد: این که کسی در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج نیست خوب است اما رشد اشتغال اقناع کننده نیست و دل آدم را راضی نمی کند.
   وی سرمایه گذاری را امری مهم در ایجاد اشتغال دانست و ابراز کرد: تا سرمایه گذاری نباشد اشتغال ممکن نیست و تلاش کنیم استان را طوری جلوه دهیم که کسانی که تمایل به سرمایه گذاری در استان دارند بیایند.
   وی ادامه داد: اگر شغل ایجاد شد حتماً ازدواج اتفاق می افتد و سن ازدواج هم پایین می آید و اساس ازدواج، شغل است.وی با بیان این که سرمایه گذاری از دو طریق دولتی و غیردولتی انجام می شود، تصریح کرد: 85 درصد اعتبارات دولتی سهم مسائل جاری کشور می شود و از 15 درصد باقی مانده که باید صرف امور عمرانی شود، تنها 50 درصد تخصیص پیدا می کند و در این زمینه باید از سرمایه بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال استفاده کرد.
   استاندار همچنین با اشاره به صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان استان مبنی بر قراردادهای بانکی با دو بانک برای ارائه تسهیلات اشتغال زایی و این که تاکنون 500 میلیون تومان از طریق صندوق کارآفرینی امید و 3 میلیارد تومان از طریق بانک رسالت برای اشتغال زایی جذب یا صرف شده است افزود: صندوق کارآفرینی امید زیر نظر نهاد ریاست جمهوری است و انتظار داریم بیشتر از این کمک کند.
   «بهادری» مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت 41 سمن در استان ابراز کرد: این سمن ها در بخش های مختلف فعال هستند و ادارات می توانند از ظرفیت آن ها استفاده کنند.
   مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در 6 ماه نخست امسال ابراز کرد: در 6 ماه نخست امسال 5 هزار و 120 ازدواج در استان به ثبت رسیده است که بیشترین آن ها با هزار و 683 مورد مربوط به بجنورد و کمترین آن ها با 190 مورد مربوط به گرمه است.
   «زاهدی نیا» همچنین از ثبت 996 مورد طلاق در 6 ماه نخست امسال در استان خبر داد و افزود: در 6 ماه نخست سال گذشته 5 هزار و 481 ازدواج در استان به ثبت رسید.
   دبیر کمیسیون هماهنگی امور بانک های استان هم با بیان این که تسهیلات قرض الحسنه بخش عمده ای از مصارف سیستم بانکی است افزود: 6 سال گذشته، 20 هزار فقره تسهیلات ازدواج داشتیم و نسبت به سال 95 از لحاظ پرداخت، حدود 99 درصد و از لحاظ تعداد پرونده و پرداختی 67 درصد افزایش داشتیم.«هدایتی» همچنین از پرداخت 7 هزار و 108 فقره تسهیلات با مبلغ 150 میلیون ریال و در اقساط 60 ماهه در شش ماه نخست امسال خبر داد و ابراز کرد: بانک های ملی، ملت و کشاورزی به ترتیب بیشترین میزان پرداخت این تسهیلات را در استان داشته اند.وی تصریح کرد: هیچ زوج جوانی در صف انتظار نداریم و پس از ثبت نام در سامانه و معرفی به شعبه، پرداخت تسهیلات به زوجین انجام می شود.
   مدیرکل راه و شهرسازی استان هم با اشاره به مصوبه جلسه گذشته ستاد سامان دهی امور جوانان استان مبنی بر واگذاری 40 واحد مسکن مهر در بجنورد، 40 واحد مسکن مهر در شیروان و 80 واحد مسکن مهر در اسفراین که انصرافی بودند، به متقاضیان معرفی شده کمیته امداد و بهزیستی ابراز کرد: در تاریخ های 26 فروردین، 5 و 19 تیر این موضوع را به بهزیستی و کمیته امداد و اداره کل ورزش و جوانان اعلام کرده ایم و هنوز متقاضی مراجعه نکرده است.
   مصطفی زاده افزود: این واحدهای مسکونی 75 مترمربع مساحت و بین 30 تا 40 میلیون تومان تسهیلات دارند که با 25 میلیون تومان آورده، تحویل داده خواهند شد.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 993,211
تعداد بازدید امروز : 891
تعداد بازدید دیروز : 6,394
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.