جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • شورای عالی ورزش خراسان شمالی تشکیل می شود

   شورای عالی ورزش خراسان شمالی تشکیل می شود

   شورای عالی ورزش خراسان شمالی تشکیل می شود

   استاندار خراسان شمالی از تشکیل شورای عالی ورزش استان در اولین فرصت ممکن خبر داد و گفت: با استفاده مطلوب از اختیارات قانونی این شورا تلاش می کنیم مشکلات حوزه ورزش استان به حداقل برسد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا خباز که در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان و نمایندگان هیئت های ورزشی استان سخن می گفت، افزود: مدیران می توانند یک درصد درآمدها را به حوزه ورزش اختصاص دهند که باید آنان را ترغیب کرد در این عرصه فعال تر شوند.
   وی با بیان این که خراسان شمالی از قدیم الایام به ورزش های پهلوانی معروف بوده است، گفت: باید از ظرفیت های منطقه ای استان در امور ورزشی به بهترین نحو استفاده کرد. وی تصریح کرد: همه ورزشکاران ما باید همانند تختی و پوریای ولی، مظهر قدرت و امانت داری باشند تا محبوب دل مردم شوند.
   استاندار با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش در دین مبین اسلام خاطرنشان کرد: در اسلام ورزش خود یک ارزش است و جزو عبادات و مستحبات قلمداد می شود و نقش بزرگی در کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای نشاط عمومی، سلامت جسمی و شکوفایی عقلی دارد؛ ضمن این که امروز به یک حرکت سیاسی مبدل شده است و به عزت و سربلندی کشور کمک می کند؛ چون ورزشکاران ما می توانند پرچم کشورمان را در میادین جهانی به اهتزاز درآورند و سورد ملی ما در اقصی نقاط دنیا پخش شود.
   کورش بهادری مدیرکل ورزش و جوانان نیز از فعالیت 45 هیئت ورزشی و 41 سمن مرتبط با این اداره کل در استان خبر داد و ضمن قدردانی از نگاه ویژه استاندار به این حوزه، مساعدت مقام عالی دولت در استان را برای تسریع در جذب اعتبار و تکمیل سالن ورزشی 6 هزار نفری بجنورد، تشکیل شورای عالی ورزش استان و راه اندازی آکادمی ملی کوراش خواستار شد.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 993,209
تعداد بازدید امروز : 889
تعداد بازدید دیروز : 6,394
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.