جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • 1 طلا و 1 برنز سوغات کوراشکاران خراسان شمالی از هندوستان

   رئیس هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی خبر داد

   1 طلا و 1 برنز سوغات کوراشکاران خراسان شمالی از هندوستان

   1 طلا و 1 برنز سوغات کوراشکاران خراسان شمالی از هندوستان

   رئیس هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی از کسب طلای الیاس علی‌اکبری و برنز مهتاب باغچقی در رقابت‌های آسیایی کوراش هندوستان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی کوروش خسرویار گفت: مسابقات قهرمانی کوراش آسیا در رده سنی بزرگ‌سالان امروز 4 فروردین‌ماه به میزبانی شهر پونام هند با حضور 220 کوراشکار از 14 کشور آسیایی برگزار شد.
   رئیس هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی در ادامه افزود: از 8 مرد کوراشکار اعزامی آقایان الیاس علی‌اکبری در وزن 81 کیلوگرم، بهزاد وحدانی در وزن 66 و از 7 بانوی اعزامی خانم مهتاب باغچقی در وزن 63 کیلوگرم از خراسان شمالی بودند.
   وی در تشریح نتایج حاصل‌شده بیان کرد: در بانوان خانم مهتاب باغچقی در وزن 70 کیلوگرم در اولین تجربه بین‌المللی خود خوش درخشید و مدال برنز این رقابت‌ها را به گردن آویخت و در آقایان نیز الیاس علی‌اکبری در وزن 81 کیلوگرم بااقتدار از سد حریفان خود گذشت و طلایی شد و بر سکوی اول ایستاد.
   خسرویار در خصوص مابقی نتایج حاصل‌شده بیان کرد: محمد ملک محمدی و جعفر پهلوانی دیگر طلایی‌های کاروان کشورمان بودند، امید تیزتک، قاسم احدی و محمد علی‌اکبری به نشان نقره یافتند و زهرا باقری نیز دیگر بانوی برنزی کشور شد و درنهایت ایران با 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز نائب قهرمانی مسابقات آسیایی هندوستان را به دست آورد و بعد از ازبکستان قرار گرفت.
   مدیر تیم‌های ملی کوراش عملکرد تیم‌های کشور را خوب توصیف کرد و ابراز امیدهای کرد که تیم کشور در بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی که در مردادماه سال جاری برگزار می‌شود خوش‌تر بدرخشد.
   خسرویار همچنین آقایان حسین علی‌اکبری و رضا مهنان و خانم بتول پاک روح از خراسان شمالی را به‌عنوان مربیان تیم اعزامی به این رقابت‌ها معرفی کرد.
   لازم به ذکر است ازبکستان با 11 طلا، 4 نقره و 1 برنز قهرمان، ایران با 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز نائب قهرمان و هندوستان میزبان با 1 طلا، 2 نقره و 13 برنز سوم شد.
   گفتنی است تیم ملی کوراش بانوان با 7 نفر و تیم ملی کوراش آقایان با 8 نفر در قالب 4 وزن 3 فروردین‌ماه عازم این مسابقات شدند.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 827,757
تعداد بازدید امروز : 224
تعداد بازدید دیروز : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/11/15
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.