جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری سمینار جودو در خراسان شمالی

   برگزاری سمینار جودو در خراسان شمالی

   برگزاری سمینار جودو در خراسان شمالی

   سمینار جودو به منظور آشنایی داوران، مربیان و جودوکاران استان با تغییرات ایجاد شده در قوانین جودو با حضور استاد مینوکده در بجنورد برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی محمدرضا مینوکده گفت: تغییراتی از سوی فدراسیون جهانی جودو در قوانین این رشته ورزشی از اول ژانویه 2018 اجرایی شده که لازم است همه داوران، مربیان و جودوکاران کشور با این قوانین آشنایی داشته تا در مجامع بین‌المللی و مسابقات با آسیب روبرو نشوند.
   رئیس کمیته داوران کوراش آسیا در ادامه افزود: این تغییر قوانین آخرین تغییراتی است که از سوی فدراسیون جهانی اعمال‌شده و المپیک 2020 نیز با توجه به همین قوانین اجرا خواهد شد.
   وی علل ایجاد تغییرات در قوانین جودو را تحرک بیشتر جودوکاران حین مسابقه، جذابیت بالاتر، جذب تماشاگران و اسپانسرهای بیشتر عنوان کرد.
   مینوکده همچنین توضیح داد: این تغییرات در کل در سیستم مبارزه‌ها بوده است و هم در رابطه بااینکه ورزشکارها و خود مربیان موظف هستند یک سری موارد را رعایت کنند و همچنین در داوری، امتیازدهی و اخطارها تغییراتی به وجود آمده است.
   این داور بین‌المللی جودو در ادامه گفت: داورها و مربیان تصمیم‌گیرنده نیستند و وقتی یک سری قوانین در فدراسیون جهانی دستخوش تغییر می‌شود همه داوران، مربیان و ورزشکاران بایستی خود را با قوانین جدید وقف بدهد و بر قوانین گذشته پافشاری نکنند.
   وی در پایان از خسرویار رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی برای پیگیری برگزاری این سمینار در اسرع وقت و بلافاصله بعد از تغییرات قوانین تشکر کرد.
   لازم به ذکر است سمینار داوری با توجه به تغییرات به وجود آمده در برخی قوانین داوری جودو از سوی فدراسیون جهانی و لزوم هماهنگی و بروز شدن داوران، مربیان و قهرمانان از سوی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی با حضور حدود 40 شرکت‌کننده صبح امروز در مدرسه جودو بجنورد با تدریس استاد مینوکده برگزار شد و در پایان به نفرات حاضر، گواهی شرکت در سمینار اعطا شد.
   گفتنی است محمدرضا مینوکده داور بین‌المللی جودو و کوراش و رئیس کمیته داوران کوراش آسیا است و تنها داور المپیکی ایران محسوب می‌شود.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 827,797
تعداد بازدید امروز : 264
تعداد بازدید دیروز : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/11/15
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.