جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • خراسان شمالی میزبان اردوی تیم ملی بزرگسالان کوراش

   مدیر تیم‌های ملی کوراش خبر داد

   خراسان شمالی میزبان اردوی تیم ملی بزرگسالان کوراش

   خراسان شمالی میزبان اردوی تیم ملی بزرگسالان کوراش

   مدیر تیم‌های ملی کوراش گفت: بجنورد اولین دوره اردوی آمادگی تیم ملی کوراش آقایان و بانوان، برای حضور در رقابت‌های آسیایی جاکارتا را میزبانی می‌کند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی کوروش خسرویار در گفتگو با فارس گفت: اردوی تیم ملی کوراش آقایان و بانوان به میزبانی مرکز خراسان شمالی از 16 دی برگزار می‌شود.
   مدیر تیم‌های ملی کوراش در ادامه افزود: این اردو اولین مرحله اردوی آماده‌سازی برای مسابقات جاکارتا اندونزی است که بعد از تشکیل جلسه شورای راهبردی کوراش برای بازی‌های آسیایی جاکارتا، طبق برنامه‌ریزی که انجام شد این اولین مرحله اردوی آماده‌سازی خواهد بود.
   وی همچنین گفت: بانوان کوراش کار کشور بر اساس مسابقات کشوری که یک ماه پیش در سمنان برگزار شد و همچنین چند تن از بانوان مستعد استان، در سه وزن حاضر در جاکارتا، به این اردو دعوت خواهند شد که لیست بانوان در روزهای آتی اعلام خواهد شد.
   خسرویار ادامه داد: در بخش آقایان نیز ورزشکارانی که در مسابقات جهانی استانبول حضور داشتند در اوزانی حاضر در جاکارتا برای این اردو دعوت‌شده‌اند که 6 نفر از 12 نفر دعوت‌شده از خراسان شمالی هستند.
   رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی همچنین از مسابقات مدعیان کوراش کشور در 13 بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: کوراشکاران در این رقابت‌ها نیز ارزیابی می‌شوند تا به ترکیب ایده آلی برسیم.
   خسرویار از آقایان قنبرعلی قنبری، امید تیزتک، مرتضی اسکندری، مجتبی زمانی، کامران رستمی و جعفر پهلوانی از خراسان رضوی و بهزاد وحدانی، مصطفی دلیریان، الیاس علی‌اکبری، حامد رشیدی، سعید قاسمی و علی محمدنیا از خراسان شمالی به‌عنوان 12 ورزشکار دعوت‌شده به اردوی تیم ملی کوراش نام برد.
   وی از مسابقات قهرمانی بزرگ‌سالان در فروردین‌ماه 97 در هندوستان خبر داد و بیان کرد: تا قبل از این رقابت‌ها 6 مرحله اردو در هر دو بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شد و مسابقات هندوستان محک اولیه تیم ملی خواهد بود تا به ترکیب نهایی برای حضور در بازی‌های جاکارتا برسیم و بعدازآن نیز چند مرحله اعزام خواهیم داشت تا نهایتاً به ترکیب اصلی تیم ملی برسیم.
   خسرویار آقای خسرو دلیر را سرمربی و آقایان رضا مهنان و حسین علی‌اکبری از استان و علی معلومات را مربیان تیم ملی معرفی کرد.
   مدیر تیم‌های ملی کوراش در پایان گفت: خانم مهری مهرپور سرمربی و خانم‌ها بتول پاکروح و فاطمه فرخی از استان مربیان تیم ملی بانوان خواهند بود.
   گفتنی است بازی‌های آسیایی 2018 از تاریخ 18 آگوست لغایت 2 سپتامبر 2018 (27 مرداد تا 11 شهریور 97) در جاکارتا و پالم‌بانگ اندونزی برگزار خواهد شد که یکی از رشته‌های غیر المپیکی این مسابقات رشته ورزشی کوراش است.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 723,279
تعداد بازدید امروز : 380
تعداد بازدید دیروز : 1,385
آخرین به روزرسانی : 1397/09/21
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.