جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تاکید معاون سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی به ورزش بانوان و امور جوانان / تخصیص اعتبارات مناسب در سال 97

   تاکید معاون سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی به ورزش بانوان و امور جوانان / تخصیص اعتبارات مناسب در سال 97

   تاکید معاون سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی به ورزش بانوان و امور جوانان / تخصیص اعتبارات مناسب در سال 97

   احسان علی عالی معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان در نشست با روسا و نائب رئیسان هیئت های ورزشی از نگاه ویژه به ورزش استان در سال ۹۷ خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی نشست روسا و نائب رئیسان هیئت های ورزشی با احسان علی عالی معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان ظهر امروز دوشنبه ۱۱ دی ماه برگزار و مشکلات و دغدغه های ورزش استان بررسی شد.
   احسان علی عالی معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان با تاکید بر اهمیت ویژه به ورزش بانوان و امور جوانان در سال ۹۷ گفت: در سال جدید برنامه های خاصی برای پیشرفت ورزش استان در دستور کار است و اعتبارات مناسبی در ورزش قهرمانی و همگانی در نظر گرفته ایم.
   معاون سازمان برنامه و بودجه استان با اشاره به کمبود شدید اعتبارات در دستگاههای اجرایی خاطرنشان کرد: نبود فضای مناسب برای فعالیت بانوان از جمله دغدغه های اصلی هیئت های ورزشی است و در سال ۹۷ یک سالن تخصصی برای فعالیتهای ورزش بانوان در مرکز استان احداث خواهد شد.
   وی با اشاره به نبود زیرساختهای مناسب در خراسان شمالی برای پیشرفت ورزش استان گفت: خراسان شمالی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و ورزشی با مشکلات فراوان مواجه است و متاسفانه روند برنامه ریزی در این استان به شکل مناسبی اجرا نشده است .
   وی حل مشکلات ورزش استان را نیازمند یک برنامه مدون 5 ساله عنوان کرد و گفت: در صورت اجرای صحیح قانون از سوی دستگاههای اجرایی و اختصاص یک درصد از محل درآمدهای دستگاهها به ورزش همگانی ، بسیاری از مشکلات و موانع ورزش استان تسهیل خواهد شد.
   عالی نبود تجهیزات ورزشی در باشگاه های استان را از دیگر دغدغه های هیئت های ورزشی عنوان کرد و گفت: در صورت ارائه تعهد فدراسیون جهت تجهیز هر هیئت ، سازمان برنامه و بودجه استان نیز به همان مقدار اعتبار در اختیار هیئت های ورزشی قرار خواهد داد.
   وی در خصوص حل مشکلات ورزش بیماران خاص نیز گفت: برنامه ریزی برای برگزاری نشست تخصصی با دستگاه های اجرایی استان ازجمله بهزیستی،بنیاد شهید و امور ایثارگران و ورزش و جوانان برای بررسی مشکلات ورزش جانبازان و معلولین ، بیماران خاص و ناشنوایان انجام شده و به زودی این نشست برگزار خواهد شد.
   معاون سازمان برنامه و بودجه استان در ادامه این نشست از ساخت سومین گود باستانی در بجنورد خبر داد و گفت: رایزنی لازم جهت در اختیار گرفتن 6 هزار متر زمین مناسب برای ساخت سومین گود باستانی از سوی شهرداری بجنورد انجام شده و توانایی ساخت این مجموعه در صورت حمایت فدراسیون مربوطه وجود دارد.
   وی در پاسخ به پیگیریهای لازم جهت ساخت پایگاه قهرمانی در بجنورد نیز گفت: تعهد سازمان برای ساخت پایگاه قهرمانی در مرکز استان همچنان به قوت خود باقی است و حمایت های مالی برای ساخت این مکان در سال 97 نیز ادامه خواهد داشت.
   کوروش بهادری مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست ورزش را مهمترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: مشکلات فراوانی بویژه در زیر ساخت های ورزش استان وجود دارد که مانع شکوفایی پتانسیل های این استان شده است.
   وی نبود پایگاه قهرمانی و خوابگاه ورزشی مناسب را از جمله مشکلات اصلی در میزبانی مسابقات کشوری عنوان کرد.
   بهادری جمع اعتبارات مورد نیاز ورزش استان در طول یکسال را 3 میلیارد و 500 هزار تومان عنوان کرد و خواستار توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه در سال 97 به ورزش استان شد.
   توجه بیشتر به ورزش بانوان ، حمایت بیشتر از ورزش بیماران خاص ، تجهیز سالنهای ورزشی ، تامین مکان مناسب برای تمرین بانوان ، پیگیری ایجاد دهکده کوراش به مرکزیت بجنورد ، تاسیس مرکز ملی قهرمان پروری در استان ، حمایت بیشتر بخش خصوصی از ورزش ، ساخت گود باستانی ، تاکید بر رونق ورزش جانبازان و معلولین و بازیهای بومی و محلی از جمله مواردی بود که در این نشست توسط روسای ورزشی استان ارائه شد.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 723,292
تعداد بازدید امروز : 393
تعداد بازدید دیروز : 1,385
آخرین به روزرسانی : 1397/09/21
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.