جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری مجمع سالیانه هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی با حضور رئیس فدراسیون

   برگزاری مجمع سالیانه هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی با حضور رئیس فدراسیون

   برگزاری مجمع سالیانه هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی با حضور رئیس فدراسیون

   مجمع سالیانه هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی با حضور سردار محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو و کوراش در بجنورد برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی و به نقل از فارس امروز یکشنبه 3 دی ماه مجمع عمومی سالیانه هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی با حضور محمد درخشان، ریاست فدراسیون جودو و کوراش، محمدرضا نصیری نژاد رئیس انجمن کوراش کشور، کوروش بهادری مدیرکل ورزش و جوانان استان، نمایندگان ورزشکاران، نمایندگان داوران و نمایندگان شهرستان‌ها برگزار شد.
   محمد درخشان گفت: خراسان شمالی استانی است که باوجود کمتر برخوردار بودن، فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه ورزش جودو و کوراش داشته است که آثار آن در تعداد ورزشکاران، مدال‌های کسب‌شده و میزبانی‌ها قابل‌مشاهده است.
   رئیس فدراسیون جودو و کوراش در ادامه افزود: اما ظرفیت خراسان شمالی به درجه اعلا، هنوز کشف و یا استخراج‌نشده و باید تلاش را بیشتر کرد و با همکاری هیئت استان و اداره کل ورزش و جوانان استان به لحاظ تعداد و کشف استعدادها بیشتر پیش رفت.
   وی جودو کشور را در حال پوست‌اندازی عنوان کرد و بیان داشت: در المپیک آتن ایران جزء معدود کشورهایی بود که سهمیه کامل مردان را به دست آورد اما متأسفانه بعدازآن جودو کشور یک‌روند نسبتاً نزولی را طی کرد به‌طوری‌که در اینچئون کره جنوبی هیچ مدالی را کسب نکردیم و در المپیک سال گذشته نیز نمایندگان کشور حذف شدند.
   درخشان در ادامه افزود: در حال ایجاد تحولاتی در جودو هستیم و افراد جدید را در تیم ملی در رده‌های مختلف وارد کردیم و در این موقعیت خراسان شمالی می‌تواند با نشان دادن عملکرد خوب در تیم ملی جا بگیرد و این فرصت مناسبی برای جوان‌ترها محسوب می‌شود چراکه بعضی از وزن‌ها مدعیان سابق را ندارند.
   وی جودو بانوان کشور را ضعیف‌تر از آقایان دانست و از ورود مربی جودو ازبکی برای بانوان در 20 ژانویه خبر داد و اظهار داشت: از سال 75 جودو بانوان در حال فعالیت است اما هیچ‌وقت کار مؤثری در آن صورت نگرفته است و آثار موفقیت جودو بانوان پابرجا نبوده است و امید است با حضور این مربی ازبک هم مربی و هم بازیکن در کشور تربیت شود.
   درخشان مهم‌ترین عامل پیشرفت در ورزش را نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: پول و امکانات تا حدی مهم است اما عامل پیشرفت نیست و این کیفیت نیروی انسانی، مربیان و داوران است که باید بهبود یابد و مربیان ما باید اطلاعات به‌روزی از جودو داشته باشند و با استانداردها و قوانین و مقررات جدید آشنا باشند.
   وی در ادامه توضیح داد: مربی باید بداند با فردی که تازه‌وارد رشته جودو می‌شود چطور برخورد کند تا او را جذب کند، نگه دارد و سپس ارتقاء بدهد و مربیان ما این توانمندی لازم را بعضاً ندارند و همچنین داوران و برگزارکنندگان رقابت‌ها باید بدانند که قوانین روزبه‌روز دستخوش تغییرات است و باید خود را به‌روز کنند.
   رئیس فدراسیون جودو و کوراش با مخاطب قرار دادن خسرویار رئیس هیئت جودو و کوراش استان بیان داشت: عملکرد هیئت استان موردقبول است و زحمات زیادی کشیده شده اما برای پیشرفت بیشتر باید امسال و سال آینده را به ارتقاء نیروی انسانی اختصاص دهید لذا که مربیان باید تفاوت بین جودوکاران را بفهمند و همچنین سیستم برگزاری مسابقات را روزبه‌روز با توجه به استانداردهای جهانی ارتقاء بدهید.
   درخشان با تأکید بر این‌که روزبه‌روز رقابت‌های جهانی جودو و کوراش در سطح بالاتری برگزار می‌شود گفت: بعضی مربیان داخلی به‌جای یادگیری روش‌های روز و جدید بر طبل ماندگاری بر قوانین قدیمی می‌کوبند و این اصلاً موردقبول نیست و باید هم مربیان و هم داوران خود را به علم روز تجهیز کنند و نیروهای جدید را جذب این رشته کنند و تکنیک‌های روز را به آنان بیاموزند.
   وی همچنین افزود: 80 درصد رؤسای فدراسیون‌های جهانی جودو آرزو دارند یک هیئت خراسان شمالی داشته باشند و یکجا 200 جودوکار ببینند و درواقع یک خراسان شمالی اگر خوب کار کند به‌اندازه تمام ایران نیاز ایران را در جودو برطرف می‌کند.
   درخشان در پایان بیان داشت: در هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی این وحدت رویه‌ای که وجود دارد باید حفظ شود چراکه یکی از عوامل مهم پیروزی و پیشرفت است و همیشه چنددستگی باعث پسرفت است و تا حدودی این مسئله در جودو ایران دیده می‌شود.
   کوروش خسرویار رئیس هیئت جودو و کوراش استان نیز در مجمع عمومی سالیانه هیئت جودو و کوراش استان به ارائه گزارش مالی و عملکرد سال 95 و 96 هیئت استان پرداخت و گفت: بر اساس گزارش خزانه‌دار استان، هیئت جودو و کوراش استان 4 سرفصل ورودی و 11 سرفصل هزینه‌ای داشته است.
   رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی افزود: مبلغ دریافتی سال 95 از وجوه اداره کل ورزش و جوانان استان حدود 31 میلیون تومان بوده است که حدود 23 میلیون آن بابت مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران به اداره کل برگردانده شد و درواقع دریافتی از اداره کل در سال 95 حدود 6 میلیون تومان بوده است.
   وی در ادامه مبلغ دریافتی از فدراسیون جودو و کوراش را 32 میلیون تومان عنوان کرد و بیان داشت: از کمیته ملی المپیک مبلغی واریز نشده و همچنین از محل درآمدها و کمک‌های مردمی هم 8 میلیون و 400 هزار تومان بوده است و در کل 71 میلیون تومان ورودی هیئت بوده و مبالغ هزینه شده 54 میلیون 269 هزار تومان بوده است که 17 میلیون تومان به‌حساب مالی سال 96 انتقال یافت.
   خسرویار برگزاری اردوهای داخلی، آموزش و پژوهش، فعالیت‌های کمک به ورزش همگانی، فعالیت‌های فرهنگی و مجامع، فعالیت‌های جاری هیئت، حق‌الزحمه مربیان و ورزشکاران، پشتیبانی، تجهیز هیئت‌های استانی، خرید وسایل و تجهیزات برای هیئت و فعالیت‌های استعدادیابی را سرفصل‌های هزینه‌ای هیئت عنوان کرد که در کل 542 میلیون ریال هزینه برده است.
   رئیس هیئت جودو و کوراش در خصوص عملکرد سال 95 و 9 ماهه اول سال 96 افزود: در مسابقات قهرمانی کشور در رده نوجوانان یک طلا، یک نقره و دو برنز در مسابقات کشوری کسب شد و در سال 96 دو نقره و دو برنز کسب شد که تیم نوجوانان استان در سال 96 در مسابقات جهانی روسیه حضور داشت و تیم سوم استان به رقابت‌های کشوری اعزام شد.
   وی، دو نقره و سه برنز در رقابت‌های کشوری سال 95 و همچنین سه طلا، یک نقره و دو برنز در سال 96 را حاصل کار جودوکاران جوان استان عنوان کرد و در خصوص رده بزرگ‌سالان افزود: در سال 95 دو برنز و در سال 96 یک طلا و یک برنز در رقابت‌های کشوری بزرگ‌سالان برای استان حاصل شد.
   خسرویار کسب دو برنز در سال 95 و سه برنز در سال 96 را حاصل کار بانوان جودوکار استان عنوان کرد و افزود: درمجموع در سال 95 پانزده مدال برای استان کسب‌شده که شامل 1 طلا، سه نقره و 9 برنز بوده است و در 96 تعداد شانزده مدال شامل 4 طلا، یک نقره و 8 برنز بوده است.
   وی در توضیح میزبانی‌های استان گفت: در سال 95 میزبانی مسابقات قهرمانی کشور کوراش در فروردین‌ماه 95 و همچنین میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان جودو کشور را داشتیم که در مردادماه 95 برگزار شد که انتخابی تیم ملی جوانان بود
   خسرویار ادامه داد: میزبانی اردوی تیم ملی نوجوانان را داشتیم در تیرماه سال 95 در بجنورد برگزار شد، میزبانی اردوی تیم ملی کوراش بزرگ‌سالان کشور در سه مرحله در بجنورد و اسفراین برگزار شد.
   رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی همچنین بیان داشت: در سال 96، میزبانی مسابقات قهرمانی کوراش کشور در اردیبهشت‌ماه در شهرستان اسفراین، دو میزبانی مسابقات قهرمانی کشور و جوانان آسیا در مردادماه 96 برگزار شد که پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان کوراش آسیا بود و با قهرمانی تیم ملی کوراش کشور به پایان رسید و همچنین میزبانی اردوی تیم ملی کوراش کشور در سه مرحله که بجنورد و اسفراین برگزار شد.
   وی در خصوص ورزشکاران استانی دعوت‌شده به اردوهای تیم ملی افزود: در سال 95 در تیم ملی نوجوانان 7 و در سال 96، 8 ملی‌پوش از خراسان مالی بوده‌اند، در تیم ملی جوانان در سال 95، 5 ملی‌پوش و در سال 96 یعنی در حال حاضر نیز 5 ملی‌پوش در اردوی تیم ملی جوانان هستند.
   خسرویار ادامه داد: در تیم ملی بزرگ‌سالان در سال 95، یک ملی‌پوش و در سال 96 نیز یک ملی‌پوش از استان در ترکیب تیم ملی بزرگ‌سالان حضور دارد و همچنین در تیم ملی کوراش در سال 95، 7 ملی‌پوش و در سال 96، 9 ملی‌پوش حضورداشته‌اند
   وی از مدال برنز تیمی جودو آسیا توسط محمد محمدی بریمانلو، مدال برنز جوانان آسیا توسط قاسم باغچقی، مدال برنز مسابقات چین توسط بریمانلو، مدال طلا و نقره حامد رشیدی و الیاس علی اکبری در مسابقات جهانی کارگران، مدال برنز امیرحسین یزدانی در مسابقات بین‌المللی روسیه، مدال طلا و برنز وحدانی و علی‌اکبری در بازی‌های داخل سالن کوراش آسیا، سه طلا، یک نقره و دو برنز توسط آقایان حامد رشیدی، قاسم باغچقی، جواد مرادی، علی بریمانلو، مجید وحیدبریمانلو و عباس حسین زاده در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در بجنورد، یک نقره و یک برنز توسط حامد رشیدی و بهزاد وحدانی در مسابقات کوراش قهرمانی جهان در ترکیه که به‌تازگی انجام شد و یک مدال طلا توسط امیرحسین قاسمی در مسابقات کوراش بازی‌های رزمی جهان در کره جنوبی به‌عنوان مدال‌های برون‌مرزی سال 96 که توسط ورزشکاران استان کسب‌شده نام برد.
   خسرویار در تشریح مدال‌های برون‌مرزی کسب‌شده در سال 95 بیان داشت: دو مدال طلا و یک مدال برنز قاسم باغچقی، جواد مرادی و محمدی بریمانلو در مسابقات جهانی هند، یک نقره و یک برنز مرادی و رشید عطاران در مسابقات جوانان جودو آسیا در قرقیزستان، یک مدال برنز توسط آقای مجید وحید بریمانلو در مسابقات نوجوانان جودو آسیا در هند و 4 مدال طلا توسط آقایان بهزاد وحدانی، مصطفی دلیریان، الیاس علی‌اکبری و سعید قاسمی در مسابقات بازی‌های رزمی جهان در کره جنوبی مدال‌های به‌دست‌آمده توسط ورزشکاران استان است.
   رئیس هیئت جودو و کوراش استان در ادامه بیان کرد: در سال 96 در رده نوجوانان 5 مسابقه استانی، جوانان 4 مسابقه و بزرگ‌سالان 3 مسابقه استانی و نونهالان و خردسالان نیز 6 تا مسابقه استانی برگزارشده است و همچنین تقویم عملیاتی سال 97 نیز بر اساس تقویم عملیاتی سال‌های قبل تنظیم‌شده است.
   وی در پایان گفت: پیگیر هستیم که در سال 97 اردوهای تیم ملی مخصوصاً در رده‌های پایه در تیم ملی جودو و اردوهای تیم ملی کوراش در دو بخش بانوان و آقایان را تا بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی میزبانی کنیم و امید است با توجه به همراهی اداره کل ورزش و جوانان ازلحاظ گسترش کمی مخصوصاً در نقاط مستعد استان کشف استعداد و پرورش قهرمان اتفاق بیفتد تا روزبه‌روز نتایج درخشان‌تری را در جودو و کوراش استان شاهد باشیم.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 676,353
تعداد بازدید امروز : 112
تعداد بازدید دیروز : 605
آخرین به روزرسانی : 1397/07/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.