جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اخلاق در ورزش با فتوت و جوانمردی گره خورده است

   نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد:

   اخلاق در ورزش با فتوت و جوانمردی گره خورده است

   اخلاق در ورزش با فتوت و جوانمردی گره خورده است

   همایش اخلاق در ورزش با حضور آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی همایش اخلاق در ورزش با حضور آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد امروز یکشنبه سوم دی ماه برگزار شد.
   آیت الله یعقوبی در جمع مربیان و جامعه ورزش و جوانان استان گفت: ورزش در جامعه اسلامی با اخلاق گره خورده است و با قرار گرفتن این دو در کنار هم انسان جوانمرد تربیت می شود.
   وی ضمن اشاره به ریشه فتوت و جوانمردی در تاریخ اسلام و ایران اظهار داشت: واژه فتوت و جوانمردی در قرآن کریم برای حضرت ابراهیم (ع) و اصحاب کهف به کار رفته است و تسلط بر هوای نفس و مبارزه با نفس سرکش از خصیه های انسان جوانمرد است.
   نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی با اشاره به ویژگیهای شاخص ورزشکاران با اخلاق در جامعه بیان کرد: حفظ شئونات اسلامی در میادین ورزشی ، شکر و یاد خدا ، رفتار جوانمردانه و تربیت شاگردان اخلاق مدار همگی از خصوصیات یک ورزشکار با اخلاق است.
   وی در ادامه به نقش مربیان در باشگاه های ورزشی اشاره کرد و گفت: هنر یک مربی انسان سازی در کنار تقویت جسم است و مربیان به معنی واقعی می توانند انسان ساز و پهلوان پرور باشند.
   دکتر تیموری عضو هیئت علمی دانشگاه بجنورد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت روانشناسی ورزشی در مسابقات ورزشی راهکارهای تقویت روحیه ورزشی ، کاهش اضطراب و خود آگاهی ورزشی را از جمله وظایف مربیان عنوان کرد.
   وی کاهش آسیب های اجتماعی ، کاهش اضطراب و آسایش فکری و روانی را از جمله اثرات روانشناسی ورزشی نامید.
   در ادامه این نشست فاطمه حیدری از قهرمانان نونهال رشته کاراته در مسابقات استانی و کشوری مدال قهرمانی خود را به فرزند شهید اربابی از شهدای مدافع حرم استان اهداء کرد.
   این همایش با همت اداره کل ورزش و جوانان استان ، بسیج ورزشکاران سپاه حضرت جواد الائمه (ع) خراسان شمالی در محل نمازخانه دهکده مقاومت بسیج بجنورد برگزار شد.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 676,339
تعداد بازدید امروز : 98
تعداد بازدید دیروز : 605
آخرین به روزرسانی : 1397/07/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.