جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • خراسان شمالی مهد کوراش کشور است

   معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی در نشست با رئیس فدراسیون جودو و کوراش:

   خراسان شمالی مهد کوراش کشور است

   خراسان شمالی مهد کوراش کشور است

   مهرداد ابراهیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی: خراسان شمالی مهد کوراش کشور است و این رشته به عنوان یک برند باید در کشور معرفی شود.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی نشست سردار درخشان رئیس فدراسیون جودو و کوراش با مهرداد ابراهیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی برگزار و راهکارهای رشد رشته کوراش و جودو در استان بررسی شد.
   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی ظهر شنبه 2 دی ماه در دیدار سردار درخشان رئیس فدراسیون جودو و کوراش از آمادگی کامل این استان برای تبدیل شدن به دهکده کشوری کوراش خبر داد.
   مهرداد ابراهیمی در این دیدار اظهار داشت: کسب مدال و عناوین مختلف در میادین جهانی و کشوری به همت کوراش کاران خراسان شمالی بیانگر این موضوع است که استان از ظرفیت های خوب و فراوانی در این رشته برخوردار است.
   وی افزود: انتخاب خراسان شمالی برای برگزاری اردوی تیم ملی کوراش برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی برای ما ارزشمند است چرا که این حضور موجب تبادل اطلاعات فنی بین ورزشکاران و مربیان تیم ملی و استانی خواهد شد و توان علمی و فنی ورزشکاران استان را ارتقاء می بخشد و ترس حضور در میادین بزرگ ورزشی را در آنان از بین می برد.
   ابراهیمی تصریح کرد: کسب مدال و عناوین گوناگون در میادین مختلف ورزشی با تلاش ورزشکاران جمهوری اسلامی نشان دهنده ارتقاء مسائل فنی و علمی ایران در این حوزه است که در ادامه مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور نیز مورد توجه جهانیان قرار می گیرد.
   وی بیان داشت: از فدراسیون کوراش کشور توقع داریم که حضور ورزشکاران و همراهان کاروان تیم ملی از خراسان شمالی در مسابقات کشورهای آسیایی پررنگتر باشد..
   محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو نیز در این دیدار اظهار داشت: مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی برای جمهوری اسلامی ایران به دلیل حضور کشورهای مختلف آسیایی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین پذیرش پیشنهاد حضور کوراش در این مسابقات می تواند موقعیت ایران را به لحاظ کسب نتایج بهتر ارتقاء بخشد.
   سردار محمد درخشان افزود: حضور موفق خراسان شمالی در مسابقات مختلف رشته کوراش نشان داد که این استان از ظرفیت بالایی برخوردار است و می تواند پایلوت و قطب اصلی این رشته ورزشی باشد.
   وی تصریح کرد: سرمایه گذاری و تمرکز اصلی فدراسیون در رشته های کوراش و جودو در خراسان شمالی است و سال آینده از طرف فدراسیون جهانی جودو گروهی با نام تور آموزشی جودو برای تهیه فیلمی با محوریت معرفی این استان به عنوان مهد این رشته ورزشی حضور خواهند یافت.
   محمد رضا نصیری نژاد نائب رئیس کنفدراسیون آسیا در رشته کوراش نیز در این نشست گفت: تمام کشورهای اسیایی به طور جدی در حال سرمایه گذاری در رشته کوراش هستند و با توجه به حضور رشته کوراش در رقابتهای اسیایی انتظار میرود که نمایندگان ما در این رقابت های با آمادگی کامل حضور پیدا کنند.
   کوروش بهادری مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست رشته های کوراش و جودو را از جمله رشته های مدال آور در استان خراسان شمالی نامید و گفت: نمایندگان استان در رشته های کوراش و جودو در تمام مسابقات درون مرزی و برون مرزی موفق عمل کرده اند و امیدواریم با حمایت های ویژه فدراسیون شاهد کسب مدالهای رنگارنگ توسط کوراش کاران استان در رقابت های آسیایی جاکارتا باشیم.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 676,347
تعداد بازدید امروز : 106
تعداد بازدید دیروز : 605
آخرین به روزرسانی : 1397/07/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.