جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • شوق بازی های بومی و محلی

   شوق بازی های بومی و محلی

   شوق بازی های بومی و محلی

   شور و هیجان خاصی در چهره های شان نمایان بود، لحظه طناب کشیدن، لی لی بازی، هفت سنگ و حتی معرفی غذاهای بومی و محلی به عنوان تغذیه سالم، روز پر نشاطی را برای زنان روستایی رقم زد

   شور و هیجان خاصی در چهره های شان نمایان بود، لحظه طناب کشیدن، لی لی بازی، هفت سنگ و حتی معرفی غذاهای بومی و محلی به عنوان تغذیه سالم، روز پر نشاطی را برای زنان روستایی رقم زد؛ زنانی که تنها ورزش و تحرک را در مشاغل کشاورزی و دامداری خلاصه می کردند و با حضور در جشنواره بازی های بومی و محلی روز خاطره انگیزی را تجربه کردند. «این بازی ها یادآور لحظات کودکی مان است و تکرار آن باعث نشاط زنان روستایی می شود»؛ این مطلب را «روحی زاده» از بانوان روستای چهارچوبه می گوید. «محمدی» پس از پرتاب توپ به طرف سنگ های بازی هفت سنگ بیان می کند: روز پر هیجانی است اما کاش مسئولان بیشتر به ورزش روستاها اهمیت می دادند.به گفته یکی از بانوان، کاش سالن ورزشی روستا زودتر افتتاح شود تا برگزاری این مسابقات در فضایی ایمن و بهتر انجام شود.«رحیمی» دهیار روستای چهارچوبه هدف از برگزاری این جشنواره را انتقال آداب و رسوم گذشته به نسل جوان ذکر می کند و برگزاری بازی های بومی و محلی را میراثی ماندگار از گذشته می داند.
   رئیس اداره ورزش و جوانان گرمه می گوید: این مراسم اولین دوره مسابقات و جشنواره بازی های بومی و محلی است که بین 8 روستای بخش دهستان بالادشت برگزار شد. به گفته «باقری»، هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد روحیه نشاط بین روستاییان و توجه به ورزش روستایی و کشف استعداد ها بود.قهرمانانی که در این مسابقات صاحب عنوان شدند به مسابقات استانی اعزام خواهند شد.
   اخبار مرتبط
خراسان شمالی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,041,884
تعداد بازدید امروز : 389
تعداد بازدید دیروز : 603
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.